<

Sırt ağrıları nasıl önlenir

  • Oyla
    Loading...

Sırt ağrılarına, ayakta durma, oturma ve uzanma şekliniz de dahil olmak üzere birçok şey etki edebilir. Omurganızdaki problemler, sırt ağrısı olarak dışa vurabilir. Ancak birçok insan omurga problemlerini, sırt ağrıları hissetmeye başlayana kadar fazla önemsemez. Sinir hasarı, osteoartrit ve kas-iskelet sistemi problemlerini önlemek için iyi omurga sağlığı gereklidir.

İşte sırt ağrılarını önlemek için 5 adım.

İyi duruş

Duruş, kaslarımızın ve kemiklerimizin ağırlık merkezi içinde kalmasına yardımcı olduğu için çok önemlidir. Sırtta ağrıya neden olarak omurganın yapısını zamanla değiştirebilecek hem kasları hem de kemikleri zorladığı için yanlış pozisyonda oturmaktan, ayakta durmaktan veya uyumaktan kaçının.

Sağlıklı bir kiloya sahip olun

Aşırı kilolu olmak kemiklerimiz ve eklemlerimizde gerilmeye neden olur ve bu da sırt ağrısına katkıda bulunur. Kilo almamak için sağlıklı bir diyet izlemeye çalışın.

Yeterli kasınız var mı

Karın ve sırt kasları, omurgaya destek açısından oldukça önemlidir. Güçlü kaslarınız varsa, sırtınız iyi desteklenecek ve bu da iyi bir duruş pozisyonuna yardımcı olacaktır.

Düzenli egzersiz yapın

Düzenli ve doğru egzersiz yapmak sırt kaslarının sertliğini önler. Bu aynı zamanda stresli kaslarımızı hafifletmeye ve sırt ağrısını önlemeye yardımcı olacaktır.

Nesneleri dikkatli bir şekilde kaldırın

Sırtını dışa doğru atan çoğu insan, bir nesneyi yanlış kaldırmaya çalışarken bunu yapar. Kaldırma, sırtınıza diğer tüm aktivitelerden daha fazla stres uygular, bu nedenle nesneleri, özellikle ağır olanları kaldırırken dikkatli olun.

ETİKETLER