<

Evdeki hamam böceği nasıl ilaçlanır |Hamam böceği nasıl yok edilir?

  • Oyla
    Loading...

Her ortamda yaşayan hamam böcekleri genellikle insanların yediği her şeyden beslenirler. Evde gördüğünüz hamam böceklerini yok etmek istiyorsanız bazı yöntemler kullanarak tamamen kurtulabilirsiniz. Diğer böceklerden farklı olarak daha büyük olan hamam böceğinden kurtulmanın birkaç yolu var. İşte detaylar:

5000′ e yakın türü bulunan hamam böceği sağlam ve dayanıklı yapılarıyla çok hızlı bir şekilde ürüyebiliyor. Bütün iklim şartlarında her yerde yaşayabilen hamam böceği dünya üzerinde varlıklarını yüzyıllardır sürdürmektedir.  Hamam böceği sıcak ve karanlık ortamlarda yaşamayı sever ve genelde geceleri ortaya çıkar. Yaz aylarında daha çok görülen böcekler kapı aralığından, buldukları her delikten evlere girerler. Evi her ne kadar detaylı bir şekilde temizleseniz de eğer kapı komşunuz gereken temizliği yapmıyorsa oradan gelme ihtimali de yüksektir. Hamam böcekleri bilinen bir zararı olmasa da girdiği banyo tuvalet gibi yerler de bulunan mikropları taşıyıcı durumunda olduğu sağlığımız için tehdit oluşturabilir. 50 mm uzunluğunda olan ve 6 bacağı olan hamam böceği nasıl yok edilir? İşte bazı ayrıntılar:

Hamam böcekleri genelde kirli ve pis olan yerlerde daha fazla görülür. Böceklerin dışardan geçmesini önlemek için evde bulunan bütün delikleri bulup iyice kapatmak gerekiyor. Sonrasında yapacağınız ilk işlem hamam böceklerinin yiyecek bulmalarını engellemek gerekir. Eğer hamam böceğinin üremiş ve her tarafa yayılmışsa ilk olarak süpürge makinenizle evin çekmeceleri, dolapları saklandığını düşündüğünüz her yeri güzelce çekin. Böceklerin yumurtaları, böcek dışkıları ve pisliğini süpürgeyle çektiğinizde çoğu hamam böceğinden kurtulmuş olursunuz. 

Böceklerin geri kalanını da öldürmek için marketlerde satılan jel ilaçlama ve kalıcı etkili sprey böcek ilaçlarını ve duvarlar için de toz ürünler kullanılabilirsiniz. Jel yemlerini doğru yerlere koymanız hamam böceklerinden daha hızlı kurtulmanızı yardımcı olur. Özellikle mutfak alanlarında bütün yiyecekleri kaldırdığınızda böcekler çok daha kolay jel yemlere ulaşmaya çalışacaklardır. Ayrıca doldurabileceğiniz tüm çatlak ve boşlukları doldurmanız, böceklerin yeni yuva aramak için dışarı çıkmalarına neden olacağından kalıcı böcek ilaçlarıyla temas etme olasılıkları daha fazla olacaktır.