<

Elleri genç tutmanın yolları

  • Oyla
    Loading...

Cildimizi genç ve sıkı tutmak için gerekli bakımlara dikkat ediyoruz lakin ellerimize gerekn ihtimamı göstermeyebiliyoruz. El yaşlanmasının daha erken olabileceğini belirten Medikal Estetik Tabibi Dr. Meltem Ayran, elleri genç tutmanın yolları hakkında haber verdi.

Yaşlanmada güneş çok tesirli

En çok yaşımızı ele veren noktalarımız; yüz, eller ve boyundur. Yaş ilerledikçe, ellerimizin cildi biraz ince olduğu için deformasyonlar kendini daha kolay ele verir. Damarlar barizleşir, kahverengi lekeler ve kırışıklıklar oluşur.

Çok zayıf kimselerde de el yaşlanmasının daha erken olduğunu görebiliriz. Güneş, ellerin yaşlanmasında çok tesirli bir faktördür.

Nasıl genç tutabiliriz

Müdafaa: Güneşten himaye el gençliği için çok değerli.Yüksek faktörlü koruyucular ya da doğal yağlarla hazırladığınız koruyucuları kullanabilirsiniz.

Nemlendirme: Nem kaybı yaşlanmanın en kıymetli belirtilerindendir. Bol likit almak ve dışardan nemlendirmek çok kıymetli.

Peeling: Kuru cilt meyyit deri demektir. Meyyit deriden cildi arındırmak, yenilik ve tazelik sağlar.

Yaşlanma lekelerini gidermek: Doğal yollarla limonsuyu yeterli gelirken, leke açıcı kremler ya da leke açıcı mezoterapiler de hekiminiz tarafından tavsiye edilebilir.

El üzerine dolgu ve mezoterapi pratikleri yapılabilir. El üstünde FDA onayı almış olan Mineral Dolgu ya da Hyaluronikasit bazlı dolgular, Restylane Lyft ve Radiesse, kullanılır. Pratiğinde el dolgu tatbikleri sık yaptığımız pratikler arasında. El gençleştirmede, mezoterapi, kimyasal peelingler, lazer pratikleri kullanıldığı üzere, vücuttan alınan yağların ellere aktarım edilmesi de mümkündür.

ETİKETLER