<

Çamaşır makinesine ıslak mendil koymanın yararları nelerdir?

  • Oyla
    Loading...

Çamaşırları yıkarken bazen kıyafetlerin cinsinden kaynaklı çamaşırların üzerine yapışan ve çıkmayan saçlar ve tüyler yapışabiliyor. Uygulayacağınız birkaç teknikle çamaşırlara yapışan tüylerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. İşte detaylar:

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte geçmişten günümüze çamaşır makinesi tasarrufu artmakla birlikte tasarrufu da daha kolay hale gelmiştir. Konutlarımızda yaz kış her vakit en çok kullandığımız eşyalar arasında yan alan  çamaşır makinesi kıyafetlerimizin temizlenmesi için konutumuzun olmazsa olmaz eşyaları arasında taraf alıyor. Çamaşır makinesinde bir insan haftada ortalama 3,5- 4 saat çamaşır yıkamaktadır. Çamaşır makinelerinde artan özellikler sayesinde kıyafetleri yıkasa da bazen çamaşırlar yıkandıkları halde üzerlerine yapışan saçlar ve tüyler çıkmıyor. 

Bunu çıkartmanın yolundan biri, çamaşırları makineye attığınız vakit makinenin içine 3-4 ıslak mendil koyup makineyi çalıştırın. Islak mendilin emici gücü sayesinden kıyafetlere yapışan tüylerin büsbütün toplayacaktır. Islak mendilin kesimler halinde dağılmaması için kaliteli ıslak mendilleri tercih etmelisiniz. Umumide evcil hayvan besleyenlerin, dokumacılık işiyle uğraşanların ya da saçları çok dökülenlerin çok sık karşılaştığı durum olabiliyor. Bazen de yıkamak için makineye atılan pantolonlarda unutulan peçeteden kaynaklı da olabiliyor.

ETİKETLER