<

Ameliyatsız burun kaldırma nasıl uygulanır

  • Oyla
    Loading...

Uzun yıllardır burun deformasyonlarını düzeltmek için ameliyat prosedürleri kullanılmaktaydı. Şimdilerde ameliyat haricinde burun estetiğinde kullanılabilecek dermal dolgular üzere gereçlerin olduğunu belirten Medikal Estetik Doktoru Dr. Meltem Ayran, birçok kişinin ameliyat olmasına gerek kamadığını söyledi.

Birçok kişi ameliyata muhtaçlık duymuyor

Lokal anestezik krem pratiğinin akabinde kanül ya da iğne ile hyaluronikasit ya da kalsiyum hidroksiapatit bazlı dolguların, burun ucuna burun köküne ve burun sırtında muhtaçlık duyulan kesimleri uygulanmasıyla süreç tamamlanır. Tatbik sonrasında tabip masaj ile şekillendirmeyi tamamlar ve kişi olağan ömrüne döner. Kızarıklık, morluk minimal seviyede olabilir.

Burun dolgusu, bu sahada eğitim almış tecrübeli tabipler tarafından uygulanır. Kalıcılık kullanılan dolgu materyaline nazaran 1-2 yıl kadar sürer.

Birçok kişi burun dolgusu tatbikinden sonra ameliyata muhtaçlık duymuyor. Oluşan değişiklik onlar için tatmin edici oluyor. Burunun kısa bir vade içinde değişimi, tüm hastalarımızı heyecanlandırıyor. Bazen dudak konturuna yapılan dokunuşlar da burunun imgesini tesirler. Burunu tüm yüz içerisinde etrafıyla ilgisine de kıymet vererek ‘altın oran’ dediğimiz estetik nispetlere dikkat ederek değerlendirmeliyiz. Burnun ucunu kaldırmak herkese yakışmaz lakin burnu inceltmek, çökme olan tarafları düzeltmek, yekunda güzel bir görünüm yaratacaktır.

ETİKETLER